Logo Logo
INTELIGENTNÍ ŽIDLE PRO MALÉ I VELKÉ
  • 18.05.2018
  • INTELIGENTNÍ ŽIDLE PRO MALÉ I VELKÉ

Dětský nábytek se pomalu, ale jistě etabluje jako samostatná nábytkářská sub-kategorie. Dnes se podíváme, jak si tvůrci a designéři poradili v případě „pracovních židlí“ pro nejmenší.

Mezi novinkami pro tento rok jednoznačně dominují tzv. „rostoucí“ dětská křesla. Společným rysem těchto židlí je vysoká míra variability spolu se zachováním všech technologických vymožeností pro aktivní sezení. Typickým zástupcem je židle ActiKid, která díky nastavitelné výšce sezení (nastavit lze i hloubku!), polohovatelné zádové opěrce a robustní kostře umožňuje pohodlné aktivní sezení osobám od 110 do 180 centimetrů výšky při maximálním zatížení 100 kg. Taková židle může dobře posloužit jak v dětském pokojíčku, tak v pokoji dospívajícího pubescenta a navíc – díky pestré paletě potahových materiálů a provedení lze tuto židli přesně přizpůsobit stylu místnosti i vkusu jejího uživatele.

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Židle pro mladé nebo dospívající musí splňovat přísné bezpečnostní normy. Proto jsou také jednotlivé komponenty židlí zhotoveny z měkkých materiálů -  područky jsou zpravidla polstrované nebo jsou vyrobeny z měkčeného plastu a na židlích nenajdeme výrazněji ostřejší hrany. Samostatnou kapitolou je design. Neotřelým, provokativním a přitom funkčním počinem je dětská židle s opěrátkem ve tvaru „motýlích“ křídel – Crazy Wings. Křídla jsou na konstrukci ukotvena nezávisle na sobě a jsou plně pohyblivá do všech stran. Při každém pohybu reagují obě najednou a kromě udržování správného zakřivení páteře jemně masírují zádové svalstvo.

Rostoucí židle Freaky Sport je oproti „Bláznivým Křídlům“ malou kopií velkých profi kancelářských křesel. Židle používá jednoduchý systém nastavení (tzv. easy-click), vyznačuje se vysokou trvanlivostí materiálů a je určena pro děti od 4 do 18 let. Bezpečnostní prvky zahrnují měkké područky, bezpečnostní plynový píst a kostru, ošetřenou speciální, vůči potravinám nezávadnou barvou.

HRAČKA PRO VELKÉ KLUKY

Dětským světem plným fascinací a kouzel se zřejmě inspirovali tvůrci nové kolekce židlí NEW AGE.  Italští designéři vsadili na heslo „v jednoduchosti je krása“ a výsledek jejich počínání můžete posoudit sami.  Prodyšná „záda“ (tak se v hantýrce nazývá opěrák…) jsou vytvořena kombinací exkluzivního čalounění a děrované měkčené kostry a nejen, že to dobře vypadá; ono se na tom i parádně sedí. Přizpůsobivost židle tělesné schránce člověka je v tomto případě dovedena k dokonalosti. Židle je plně adaptabilní v prostoru 3-D – vertikálně i horizontálně můžeme nastavit až 6 komponentů.  Při vybírání čalounění slibuje výrobce až 115 různých kombinací, individualisté se tedy mají na co těšit...