Logo Logo
Jak správně sedět?
  • 11.05.2018
  • Jak správně sedět, židle, sezení, kancelářské židle, domácí kancelář

Zdravé sezení = dynamické sezení!

Zabraňuje jednostrannému zatížení a jsou udržovány a stimulovány přirozené procesy těla. Neustálá změna pozice má pozitivní vliv na svalový systém, meziobratlové ploténky, metabolismus, krevní oběh a nervový systém.

Pohyb je tělu naprosto přirozený. Dynamické sezení má pozitivní vliv na Kreativitu, Produktivitu, Motivace a Zdraví pracovníků.

Předchází jednostrannému zatížení a neustále aktivuje a zachovává přirozené procesy těla.

Používej celou hloubku sedací plochy.

Nastav přesnou výšku opěradla. Největší zakřivení opěradla bude tam kde je největší prohnutí páteře směrem dopředu.

Nastav správnou výšku sezení. Celá plocha chodidel nebo botou musí lehce spočívat celou plochou na podlaze a stehna a lýtka by měla přibližně svírat 90°, či v případě preference předního sezení mírně otevřenější úhel. Nesmí být cítit žádný tlak přední hrany sedadla na stehna.

Nastav správnou výšku područek. Paže a předloktí by měly přibližně svírat 90° a ruce by měly pohodlně ležet na desce psacího stolu.

Nastav vhodný odpor opěradla. Synchronní mechanismy podporují dynamické sezení a poskytují neustálý kontakt zad s ergonomicky tvarovaným opěradlem a tím významně snižují tlak na meziobratlové ploténky. Mechanismy umožňují individuální nastavení síly přítlaku dle váhy uživatele.

Seď dynamicky. Osvoj si a využívej dynamické možnosti tvé židle. Nauč se podvědomě zde uvedené body a udržovat vzpřímenou páteř ve tvaru písmena S. Pracuj na židli, ale také ji používej i k relaxaci a relaxačním cvičením. Doporučuje se několikrát za hodinu vstát alespoň na krátký čas či provádět činnost ve stoje. Je dokázáno, že dynamické chování a tedy změny pozic těla efektivně a pozitivně ovlivňují tělo i mysl a tím i kreativitu a pracovní výkon.

I nejlepší židle nemůže poskytnout plný užitek pokud není správně nastavena a používána.

1. Dynamické opěradlo s mechanickou pružinou 
Jak správně sedět
Permanentní kontakt těla s opěradlem. Vyvážené podepření horní části těla a zabránění pocitu pádu nazad zajišťuje progresivně pracující ocelová pružina. Podporuje dynamické sezení.

2. Individuálně nastavitelný přítlak opěrky zad

Zohledňuje váhu, tělesné rozměry a pocit uživatele při sezení. Zaručuje optimální přítlak opěrky na záda pro všechny uživatele. Zpříjemňuje dynamické sezení.

3. Výškově nastavitelná bederní opěra páteře

Individuální přizpůsobení uživateli. Přesné podepření páteře. Přirozené esovité zakřivení páteře.

4. Bederní podepření páteře v každé pozici sezeníPřirozené esovité zakřivení páteře rovněž při sezení v mírném předklonu, např. při práci na počítači. Zabraňuje sezení s kulatými zády

5. Anatomicky tvarovaná sedací plocha

Zajišťuje správnou polohu pánve pánevní opěrou. Vymezuje přesný posez k opěradlu. Zabraňuje bezděčnému sklouzávání ze sedací plochy.

6. Odpružení sedadla

Centrální šroubová pružina zajišťuje odpérování při dosednutí, čímž nedochází k nezdravým nárazům na páteř. Plné odpružení i při sezení v nejnižší poloze.

7. Aktivní prodyšné čalounění

Chrání před nepříjemnou akumulací tepla a vlhkosti. Příjemné mikroklima při sezení i při vyšší teplotě okolí. Příjem vlhkosti s následným odvětráním.