Logo Logo
JÍDELNÍ ŽIDLE - II. DÍL
  • 12.05.2018
  • JÍDELNÍ ŽIDLE - II. DÍL

V prvním dílu o jídelních židlích jsme se vrátili o několik století zpět a podívali se, jaké jídelní židle preferovali lidé v minulosti. V druhém dílu zase budeme stát nohama pevně na zemi a zjistíme jaká je současná situace na trhu s jídelními židlemi.

Židle do jídelny mají být určitě pohodlné a také designové. Na našem katalogu www.zidle-nabytek.cz se můžete nechat inspirovat širokou nabídkou. Design jídelních židlí by měl plně korespondovat s ostatním nábytkem a celkovou dekorací v jídelně. Sortiment je opravdu široký a proto si vám dovolíme nabídnout několik dobrých tipů, aby váš výběr a koupě nových jídelních židlí byla co nejpříjemnější. Pokud si v našem e-shopu s nábytkem najdete jídelní židle, narazíte na přehledné kategorie, které vás nasměrují přesně k cíli.

V kategorii LEVNĚ se přesvědčíte o tom, že co je levné může být i krásné a účelné. Levné jídelní židle zde pořídíte už od 600 Kč a jejich nápaditost vás rozhodně nadchne. Těšte se na pestrou nabídku od klasických dřevěných židlí, přes elegantně polstrované s vysokým opěradlem, až po minimalistické výkřiky, které s důvtipem kombinují materiály. Například by vás mohla zaujmout jídelní židle Albatros, jejíž kostra je vyrobena z kvalitního dřeva a sedák i opěradlo jsou čalouněné. Určitě nebudete mít chladnou hlavu, až  si budete moci vybírat z několika druhů dřeva a také mnoha odstínů látek. 

Jestliže rádi trávíte čas s rodinou u jídla a bez opravdu pohodlných židlí se v jídelně neobejdete, doporučuji prozkoumat kategorii KOMFORTNĚ. Zde se na vás z obrázků usmívají ty nejpohodlnější židle, které i vy můžete mít doma ve své jídelně. Cenové rozmezí se pohybuje od 1801 Kč do 3000 Kč. Zajímavé jsou tady jídelní židle, které chytře kombinují kovovou chromovanou kostru s čalouněným sedákem a opěradlem. Tento styl je velmi nadčasový a určitě dokonale splní svou funkci, už díky své bytelnosti. Opravdové pohodlí vám zaručí elegantní židle Jenny Poltrona s šikovnými područkami. Vybírat si můžete až ze sedmi druhů odstínů dřeva. Čalouněný sedák a opěradlo je možné zahalit do jednoho ze čtyřiceti barevných odstínů látek. A to už je tak lákavá inspirace, pro vytváření příjemného prostředí u jídla, že se vám nebude chtít vstát od stolu.

Pro ty z vás, kteří se považujete za opravdové znalce při vybírání jídelních židlí, je tu sekce LUXUSNĚ. Cenová relace je 3001 až 5000,-Kč. Designéři si na těchto židlích opravdu pohráli a je to znát na různorodých obměnách zažitých konvencí. Výsledkem je skvělé propojení designu s komfortem, takže tyto židle budou dokonalým doplňkem vaší domácnosti. Na těchto židlích jsou viditelné proměny při použití barev a materiálů, které svojí originalitou jen srší. Za zmínku stojí určitě jídelní židle Nina, na které si návrháři dali záležet hlavně co se týče praktičnosti. Nejenže Nina je velmi kvalitní a na oko neodolatelná, ale navíc má důmyslné vylepšení v podobě otvoru v opěradle, který slouží ke snadné manipulaci. Samozřejmostí je, že u polstrování si opět můžete vybrat z mnoha barevných odstínů, ať už ze standardní či luxusní látky, koženky či kůže. A také vás zaujme možnost výběru z několika povrchových úprav bukového dřeva. Teď už stačí jen zasednout ke stolu a vychutnat si dobré jídlo.

Opravdové špičky mezi jídelními židlemi naleznete v kategorii EXKLUZIVNĚ. Bezkonkurenčně nejkvalitnější židle máme od 5000 Kč. Výjimečné jsou zejména použitými materiály. S takovými židlemi vytvoříte opravdu exkluzivní atmosféru v jídelně. Výběrem židle z bukového dřeva, a nebo s ocelovým rámem a pochromovanou nebo lakovanou úpravou, nikdy nešlápnete vedle. Kvalitní konstrukce jsou doplněny elegantní kůží, která může mít velmi různorodé úpravy a to například kůže matné, lesklé, vzorkované a nebo barvené. Jako jeden příklad za všechny je luxusní jídelní židle v „retro stylu“, která se pyšní jménem Lux. Tato židle se hodí jak do hotelu a restaurace, tak i do domácnosti. A tak proč si nedopřát luxus pětihvězdičkových hotelů i u vás doma?

A teď trochu o ergonomii jídelních židlí. Jak by měla být taková židle správně vysoká, aby nám zajistila příjemné posezení? Když si průměrně vysoký člověk sedne na průměrně vysokou židli, měl by mít nohy v kolenou ohnuté do pravého úhlu. Tudíž výška sedáku židle je v rozmezí 40 až 50 cm. Pro pohodlné sezení je důležitá i výška a sklon opěradla. Opěradlo by mělo končit v úrovni lopatek nebo ramen a úhel opěradla by měl být kolem 5°. Jídelní židle nemusí mít prvky aktivního sezení, jako má třeba kancelářská židle, protože nejde o typ židle na dlouhodobé sezení.

Nyní už máme za sebou malou exkurzi do historie a co vše se dá sehnat na trhu s jídelními židlemi. Víme co trh nabízí a jak si šikovně a rychle vybrat z kategorií na e-shopu www.zidle-nabytek.cz. Ve zkratce jsme se také podívali na ergonomii jídelních židlí a té se budeme věnovat i v dalším dílu. Jen ergonomii? Ne ne, také se dozvíme mnoho zajímavého o materiálech ze kterých se jídelní židle vyrábí. Například dřevo, kov, látka, kůže... Takže se dozajista máte na co těšit.