Logo Logo
JÍDELNÍ ŽIDLE - III. DÍL
  • 12.05.2018
  • JÍDELNÍ ŽIDLE - III. DÍL

Vážení čtenáři, třetí díl o jídelních židlích je tady! V předchozích dílech jste se jistě dozvěděli tolik zajímavého, avšak ještě to není všechno. V tomto díle začneme už několikrát zmiňovanou ergonomií jídelních židlí. Pořádně se jí podíváme na zoubek. A krom toho dostanete šikovné tipy a rady, jak si udržet dobré zdraví u statického sezení na jídelních židlích. A také se můžete těšit na souhrn nejvíce používaných materiálů pro jídelní židle.

O ERGONOMII

Slovo ergonomie nás obklopuje hlavně ve věcech týkajících se nábytku. Automaticky jsme ho zařadili do našeho slovníku, aniž bychom přesně věděli co znamená. Základem slova ergonomie je řecké slovo ERGO neboli práce. Práce ve smyslu jakékoliv činnosti, které by měli být ulehčeny ergonomickou vlastností židle. Věda o ergonomii představuje obor se širokým záběrem. Ergonomie nábytku řeší kvalitu a zdravotní nezávadnost, v našem případě jídelních židlí, aby se co nejlépe přizpůsobily podmínkám, ke kterým jsou určeny.
Slovo ergonomie se často objevuje i u jiných kusů nábytku, než jen u jídelních židlí. Například u pracovních židlí, sedacích souprav, postelí, matrací a u mnoha dalších. Výrobci některých z těchto produktů zařadili ergonomickou způsobilost do svých propagačních programů a samozřejmě i do reklam. Nedá se však bohužel říci, že vše co se honosí názvem „ergonomický“, opravdu splňuje ergonomické parametry. V našem katalogu www.zidle-nabytek.cz si můžete být jisti s neklamavými popisy produktů a zárukou jsou opravdu kvalitní výrobky, které jistě splní všechny vaše požadavky.

Hlavní zásady ergonomie, které splňují všechny ergonomické jídelní židle v e-shopu www.zidle-nabytek.cz:
• vytváří komfort při posezení u jídla nebo i jiných činnostech
• slouží preventivně proti zdravotním obtížím
• minimalizují únavu
• zvyšují výkonnost a zlepšují kvalitu prováděných činností
• zaručí vám dobrou fyzickou a psychickou kondici

Zdravotní problémy kvůli nesprávnému sezení
Nejčastější potíže při statickém sezení na jídelních židlích bývají bolesti zad. Podle nejrůznějších lékařských studií trpí bolestmi zad alespoň jednou za život až 95 % euroatlantické populace. Ano, Čechů se to samozřejmě také týká. Takže kdo bolesti zad ještě nezažil, vězte, že jednou to přijde.

A nebo ne? Bolestem můžete skvěle předejít pokud budete správně sedět. Takže pokud často sedíte v nesprávné pozici, anebo se shrbenými zády, teď se asi trochu vyděsíte, co vás může potkat.

Statické sezení a držení těla v nesprávné pozici:
• negativně působí zvláště na bederní obratle a meziobratlové ploténky, což může vést k velkým bolestem a později i k chronickým problémům
•  způsobuje bolesti krční páteře a celých zad
• namáhá ramenní a krční svalstvo, což mimo jiné vede k bolestem hlavy
• vede ke špatné cirkulaci krve a tělních tekutin
• zatěžuje kardiovaskulární systém
• omezuje plný rozsah dýchání
• negativně působí na zažívací orgány
• tělo se špatně zásobuje kyslíkem a živinami – celková únava těla a mysli
• tento způsob sezení vede ke značnému snížení kreativity, výkonnosti a zdravotním potížím

Pokud vás tyto body, alespoň trochu donutili k zamyšlení, určitě vás potěší následující tipy a rady, jak se těmto potížím vyhnout. Jestli vás už teď, kvůli nesprávnému sezení něco bolí, je třeba zahájit léčbu a provádět vhodnou kompenzaci (vyrovnávací cvičení, pracovní pomůcky aj.). Správná ergonomie při sezení je ale především preventivní prostředek proti vzniku bolestí pohybového aparátu, nebo nutná součást další léčby. Jestliže při statickém sezení pociťujete lehké bolesti zad, které po chvilince vymizí, jedná se s velkou pravděpodobností o ergonomický problém. Zamyslete se nad tím, jak a v jaké pozici obvykle sedíte a pokuste se o vhodnou korekci. A nyní od nás dostanete stručně a jasně v bodech ještě pár tipů pro správné sezení na jídelních židlích. Pokud se jimi budete řídit, určitě si nebudete muset stěžovat na bolesti zad a jiné zdravotní problémy vznikající ze špatného sezení.                                 

Souhrn tipů a rad pro správné statické sezení:
• statické sezení proměňte v dynamické (občasné předklony a záklony, střídat opírání pravé a levé ruky o stůl...)
• nehrbte se (soustřeďte se na vzpřímenou polohu těla)
• používejte celou hloubku sedací plochy (tím předcházíte jednostrannému zatížení sedacího aparátu)
• zvolte si vhodnou výšku a tvarování opěradla (opěradlo by mělo končit v úrovni lopatek a v oblasti dolních zad by mělo být prohnutí opěradla směrem dopředu)
• zvolte si správnou výšku židle (celá plocha chodidel musí lehce spočívat na podlaze a stehna a lýtka by měla přibližně svírat úhel 90°)

Tak nyní už si s výběrem ergonomické jídelní židle mužete být jistí. Také nesmíme zapomenout na ty nejmenší strávníky v našich jídelnách a i pro ně vybrat tu nejvhodnější jídelní židličku. A protože náš e-shop s nábytkem www.zidle-nabytek.cz myslí i na pohodlí těch nejmenších, máme pro vás dva tipy. První tip je klasická dětská jídelní židle vyrobena z bukového masivu. Díky této židli budete mít dítě při jídle bezpečně zajištěno a navíc jí můžete velmi prakticky složit do vertikální polohy, s ideální výškou pro dětské nožičky. A náš druhý tip je vysoce kvalitní dětská židle oblíbená především díky elegantnímu designu. Vyrobena je také z kvalitního bukového masivu. U obou židliček si můžete vybrat z několika druhů povrchové úpravy bukového dřeva.

O MATERIÁLECH

Nyní už se pozvolna přesouváme k již zmiňovaným materiálům pro výrobu jídelních židlí. Současní kreativní designéři dokážou vyrobit jídelní židle téměř z čehokoliv. Tudíž je velmi těžké vybrat z tolika nových a neobvyklých materiálů jen několik a ve stručnosti se jimi zabývat. Dnes jsme tedy vybrali pouze několik materiálů, které jsou pro výrobu jídelních židlí nejtypičtější. Všechny tyto materiály se téměř vždy kombinují a vyrábí se z nich jeden kus nábytku, v našem případě jídelní židle. Ale abyste se necítili ochuzeni o ty již zmiňované neobvyklé materiály, mohu vám slíbit, že v dalším díle se o nich něco dozvíte.
Nezapomeňte zvážit jaký druh materiálu si pro svou jídelní židli vyberete. Z toho totiž vyplývá mnoho dalšího: barevná stálost, údržba a také styl, který nábytek s sebou do interiéru přináší. Důležitou součástí výběru materiálů pro jídelní židle je také jejich povrchová úprava (lak, fólie, vosk, opracování hran, atd). Teď už vzůru do světa klasických materiálů:

DŘEVO
Rozdělení druhů dřeva podle tvrdosti:
• velmi měkké – borovice, jedle, topol, vrba, lípa...
• měkké – modřín, olše, bříza...
• středně tvrdé – kaštan, platan, líska...
• tvrdé – tis, dub, buk, javor, jabloň, hrušeň...
• velmi tvrdé – dub pýřitý...
• neobyčejně tvrdé – eben, mahagon...

Pro výrobu nábytku se používá mnoho druhů dřeva. Téměř každý druh dřeva se hodí pro rozdílný nábytek a má své využití. Konkrétně pro jídelní židle je nejvhodnější bukové dřevo. To hlavně proto, že je mezi tvrdými dřevy cenově nejvýhodnější a vysoce ohebné, což je výhodou u výroby jídelních židlí. Nalakované má dekorativní červenobílý, mírně nahnědlý povrch. Jak bukové dřevo, tak i ostatní druhy dřeva používané v nábytkářství májí také své nedostatky – čerstvé se kroutí, může být napadeno hmyzem či houbami, snadno hoří aj. Ale určitě mi dáte za pravdu, že dřevo má nenahraditelnou funkci při výrobě nábytku, ať už se to týká estetiky tak i užité hodnoty.

Další druhy zpracování dřeva:
• dřevotříska (vyrábí se lisováním roztřískovaného dřeva)
• lamino (nejlevnější druh, povrchově upravená dřevotřísková deska)
• dýha (tenký plátek dřeva, nosným podkladem je dřevotříska)
• laminát (vícevrstvý materiál, nosným podkladem je opět dřevotříska)
• překližka (plošný materiál, vyrábí se vrstvením dýh)
• biodeska (třívrstvá lepená masivní deska)
• masiv (čisté dřevo, bez zbytečných úprav, dlouhá životnost)

KOV
Nejběžnějším kovem pro výrobu konstrukcí jídelních židlí je ocel, nerezavějící ocel a chrom. Ocel je slitina železa, uhlíku a dalších prvků. Nejlepší vlastností oceli je její pevnost, která zaručuje vyšší odolnost. Protože se ocel využívá i pro nosné konstrukce staveb, určitě se vaše kovové jídelní židle budou vyznačovat velkou stabilitou. Pokud jste příznivcem ekologie potěší vás fakt, že ocelová konstrukce je plně recyklovatelná.
Nerezavějící ocel je druh oceli, jejíž hlavní požadovanou vlastností je odolnost vůči korozi. Někdy bývá zaměňována s nerezem, což je nikl-chrom-vanadiová slitina, kde železo je nevhodnou příměsí, jež zhoršuje její vlastnosti. Pamatujte si, že nerezavějící ocel není nerez.
Chrom je světle bílý, lesklý, velmi tvrdý a zároveň křehký kov. Přímo z chromu se konstrukce jídelních židlí nevyrábí. Velmi často se pochromují například ocelové konstrukce jídelních židlí. Tenká vrstva chromu chrání povrch kovových předmětů před korozí a zvyšuje jejich tvrdost.

ČALOUNĚNÍ

Když je židle čalouněná, znamená to, že je obvykle polstrovaná a hlavně potažená vhodným materiálem. Potahovat se může mnoha druhy látek, koženkou, umělou kůží nebo pravou kůží. Velmi často se potahované materiály vyznačují různými úpravami. Například protiskluzovými povrchy, lesklé nebo matné potahy, hrubé nebo hladké látky, výrazné nebo tlumené barvy atd. Mnoho lidí se chce vyhnout čalouněným židlím v domnění, že na údržbu nejsou příliš vhodné. Ale to je velký omyl. Čištění čalouněných jídelních židlí není vůbec drahé. Ceny se pohybují do padesáti korun za jednu židli a čisté vydrží dlouhou dobu. Čalouněné židle se mohou zašpinit, avšak pravidelným čištěním je udžíte dlouhou dobu jako nové. Tím vlastně také předcházíte alergickým reakcím a vzniku respiračních onemocnění. 

KŮŽE

Kůže jako materiál, pro výrobu potahů na jídelní židle, je složitě zpracovaná surovina z kůže zvířat. Vyznačuje se vysokou pevností a luxusním dojmem. Kvalita pravé kůže se nedá nahradit žádnými napodobeninami. Pravá kůže je velmi drahý materiál, a tak se často nahrazuje plastickou kůží neboli koženkou. Ta sice není tak kvalitní jako pravá kůže, ale neustálý vývoj techniky zaručuje velmi podobné vlastnosti, jako má kůže pravá. U opravdu kvalitní koženky lajk nepozná rozdíl od pravé kůže. Koženka se vyrábí nanesením PVC na podkladový materiál, což může být tkanina, úplet nebo netkaná textilie. Čalounické koženky pro jídelní židle se vyrábějí převážně na úpletech s nánosem PVC. Koženka může mít různou povrchovou úpravu – lakované provedení, různé vzorky, potisky a různorodou barevnost. Koženka není oboustranně prodyšná, tak jako pravá kůže. Velkou výhodou koženky oproti pravé kůži je to, že si můžete vybrat vhodný design a typ, tak aby co nejvíce vyhovovala vašim požadavkům. Negativní vlastnost koženky je to, že má nižší životnost oproti pravé kůži (povrch praská, pevnost podkladové textilie slábne...). Takže výběr je na vás, ale ať už se rozhodnete pro pravou kůži (vysoká kvalita a životnost) a nebo pro koženku (široká škála povrchových úprav) nikdy nešplápnete vedle.

Nezapomeňte, že všechny jídelní židle si můžete podrobněji prohlédnout v našich přehledných kategoriích LEVNĚ, KOMFORTNĚ, LUXUSNĚ a EXKLUZIVNĚ, kterým byl věnován minulý díl. A také se můžete těšit na příští čtrtý a závěrečný díl, u kterého se vám jistě bude tajit dech, až svou pozornost zaměříme na HIGH-tech novinky a budoucnost jídelních židlí.