Logo Logo
Stylová pracovna - promyšleno do detailu - III. díl
  • 15.05.2018
  • Stylová pracovna - promyšleno do detailu - III. díl

V předchozích dvou článcích jsme se zaměřili na kancelářské židle a kancelářské stoly. To však samo o sobě nestačí pro to, aby byla vaše pracovna či kancelář příjemným místem, kde budete trávit chtě nechtě většinu dne. Zútulnit pracovní prostory pomůže vhodně zvolený nábytek a další doplňky. Na detailech totiž záleží!

Vhodně zařízené prostředí zvyšuje produktivitu práce – to je fakt, kterým bychom měli brát do úvahy při zařizování jakéhokoliv pracovního místa, nejen kanceláře. Zde je ale třeba, aby byly prostory reprezentativní nejen kvůli pracovníkům samotným, ale třeba i kvůli obchodním jednáním. Na první dojem má vliv nejen interpersonální kontakt, ale také to, jak působí okolí.

Zařízení by mělo odpovídat typu pracoviště. Rozhodující je, zda-li se jedná o uzavřenou místnost nebo velkoplošnou kancelář (takzvanou open space, kde je nutno prostor postupně dělit). Jiná nábytek pak také budeme volit pro ředitele či manažery. Vybavení je možno stylizovat buď do klasické dřevěné podoby nebo také do moderního hi-tech stylu – avšak ne každý se v chladných prostorech a čistých liniích, jež jsou pro tuto architekturu a design typické, může cítit příjemně. Ačkoliv by se to na první pohled nemuselo zdát, doplňky jednoduchých futuristických tvarů mohou vhodně doplnit i útulnou kancelář s moderním dřevěným nábytkem a vtisknout místu osobitost a neotřelost.

V případě, že zařizujete kanceláře ve firmě je na místě přihlédnout k celkové corporate identity. Tónovat výmalbu kanceláře a chodeb do firemních barev, doplňky a vybavení volit v téže odstínu a podobně dořešit všechny malé detaily.

Domácí pracovny zase evokují útulné prostředí s masivním nábytkem – i to se dá vkusně zkombinovat s nezbytnou moderní technikou. Kancelářský nábytek skýtá mnoho možností a různých variací. Kancelářské police a regály tedy vybírejte ve stylu, který vhodně doplní ráz pracovny.

Co tedy ještě pořídit k tomu, aby kancelář plnila svou funkci na sto procent? Samozřejmostí jsou kancelářské regály, kancelářský stůl jistě budete chtít doplnit o úložné prostory – posuvné boxy či zásuvky na kolečkách jsou v tomto případě ideální. Hodit se může výkresová skříň, archivační otočná skříň, bezpečnostní schránky nebo vychytávka pod kancelářské židlepodložka, která ochrání podlahovou krytinu před poškozením. Vybírat se dá s variant na koberec či tvrdou podlahu.

Pokud si se všemi nástrahami zařizování chcete poradit sami, zkuste se držet následujících několika shrnujících kroků a na své dílo budete na závěr jistě pyšní:

- nábytek vybírejte tak, aby byl nejen estetický, ale i funkční 

- výhodou je, pokud existuje možnost dále jej kombinovat

- vybírejte zařízení od spolehlivých výrobců

- v neposlední řadě dbejte také na bezpečnost a zdravotní  nezávadnost